منو اصلی
خبرها


دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس کمیسیون آسیا اقیانوسیه مجلس سنای مکزیک
در دیدار دکتر محمدتقی حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران با خانم سناتور پینه دو رئیس کمیسیون آسیا اقیانوسیه مجلس سنای مکزیک در مورد گسترش روابط ایران و مکزیک گفتگو شد. سناتور پینه دو بر روابط مستحکم مکزیک و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد. سنای مکزیک از توافق برجام همواره حمایت کرده است.
 ٠٣:٢٧ - 1397/08/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری روز ایران و سخنرانی در دانشگاه پلی تکنیک مکزیک
سفیر جمهور اسلامی ایران روز سه شنبه هفدهم مهرماه، با خانم مارگاریتا آگیلار سانتوس رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه پلی تکنیک مکزیک دیدار و در خصوص همکاریهای دو جانبه و امضای یادداشت تفاهم همکاری در زمینه های علمی،آموزشی و فرهنگی گفتگو نمود.
 ٠٨:٢٢ - 1397/07/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
دادگاه لاهه: با اجماع تمام قاضی‌ها، آمریکا باید به قرارداد مودت ۱۹۵۳ متعهد باشد و هر محدودیتی که بر مبنای تصمیم ماه می ۲۰۱۸ گرفته شده را برطرف کند.
دادگاه لاهه: با اجماع تمام قاضی‌ها، آمریکا باید به قرارداد مودت ۱۹۵۳ متعهد باشد و هر محدودیتی که بر مبنای تصمیم ماه می ۲۰۱۸ گرفته شده را برطرف کند.
 ١٧:٥٦ - 1397/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
ملاقات سفیر ج.ا. ایران با رئیس کانال اونسه مکزیک
در ملاقات سفیر ایران در مکزیک با رئیس کانال تلویزیونی اونسه مکزیک، یکی از معتبرترین کانالهای تلویزیونی مکزیک، موضوع همکاری میان این شبکه و شبکه هیسپان تی وی مورد تبادل نظر قرار گرفت. طرف مکزیکی علاقمندی خود برای آغاز همکاری با شبکه هیسپان تی وی را، ابراز داشت و اعلام نمود که پیش نویس یادداشت تفاهم همکاری را بزودی تهیه و ارسال خواهد نمود.
 ٢٣:١٣ - 1397/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کنفرانس" درسها و تجارب جنگ هشت ساله رژیم صدام علیه ایران" در مکزیکوسیتی
به مناسبت هفته دفاع مقدس و سالروز شروع جنگ تحمیلی رژیم صدام حسین علیه جمهوری اسلامی ایران، کنفرانس" درسها و تجارب جنگ هشت ساله، تهاجم صدام حسین به ایران 1980-1988 " همراه با سخنرانی دکتر محمد تقی حسینی ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیکوسیتی، در مرکز مطالعات عالی دریایی وزارت نیروی دریایی مکزیک برگزار شد
 ٢٢:٣٤ - 1397/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنرانی رئیس جمهور روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سوم مهر ٩٧،
امروز در شرایطی گرد هم آمده‌ایم که جهان، از خودسری و بی‌توجهی برخی از دولت‌ها به ارزش‌ها و نهادهای بین‌المللی در رنج است. پیام حضور ما در اینجا،آن است که ایجاد منافع و امنیتِ جهان با کمترین هزینه، در سایۀ هماهنگی و همکاری کشورها امکان‌پذیر است. اما متأسفانه در جهان امروز شاهدحاکمانی هستیم که فکر می‌کنند با تقویت ناسیونالیزمِ افراطی،نژادپرستی و بیگانه ستیزی که یادآور تفکر نازی هاست و با زیر پا گذاشتن مقررات جهانی و تضعیف سازمان‌های بین‌المللیبهتر می‌توانند به منافع خود دست یابند و یا حداقل برای کوتاه مدت، می‌توانند بر احساسات عمومی و جذب آرای مردم، تأثیر بگذارند و برای این منظور، به نمایش‌های مضحکی حتی در قالب تشکیل جلسه غیرمعمول شورای امنیت، دست می‌زنند.
 ١٨:٤٩ - 1397/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
بیانیه مطبوعاتی شورای امنیت در مورد حملات تروریستی اهواز، جمهوری اسلامی ایران
اعضای شورای امنیت به شدیدترین وجه حملات تروریستی شنیع و بزدلانه در جمهوری اسلامی ایران، در اهواز در تاریخ 31 شهریور، را محکوم کردند. این حمله تروریستی علیه یک رژه نظامی باعث کشتار 24 نفر از جمله کودکان و مجروحیت 60 نفر دیگر شد.
 ١٩:٥٨ - 1397/07/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
به این دلیل است که ما ایرانیان باور نداریم ترامپ مایل به گفتگو است
وقتي در تاريخ 18 ارديبهشت 97، رئيس جمهور آمريكا رسما اعلام كرد كه ايالات متحده آمريكا از برجام خارج شد، دو انتخاب در برابر من وجود داشت. اول، من نيز اعلام كنم كه ايران از برجام خارج می شود كه موجب ناامنی و بی ثباتی بیشتر در منطقه می شد و دوم، دادن مهلت چند هفته اي به اعضاي باقي مانده در برجام تا تبعات خروج آمريكا از اين توافق را كه نتيجه زحمات و مذاكرات بسيار سخت و فشرده 12 ساله بود جبران كنند
 ١٨:٤٩ - 1397/07/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
دولت مکزیک از طریق وزرات روابط خارجی خود حمله ترورویستی در شهر اهواز را محکوم کرد
دولت مکزیک از طریق وزرات روابط خارجی خود حمله ترورویستی امروز در شهر اهواز در جنوب جمهوری اسلامی ایران را که در آن حداقل ۲۹ نفر جان باختند و دهها تن من جمله نظامیان و شهروندان زخمی شدند به شدت محکوم می کند.
 ١٩:٥٩ - 1397/07/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیک به مناسبت حمله تروریستی در اهواز
پیام سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیک به مناسبت حمله تروریستی در اهواز
 ٠٠:٢٣ - 1397/07/01 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

                           

کلیه حقوق این سایت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران