منو اصلی
اخبار > برگزاری روز ایران و سخنرانی در دانشگاه پلی تکنیک مکزیک


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری روز ایران و سخنرانی در دانشگاه پلی تکنیک مکزیک

سفیر جمهور اسلامی ایران روز سه شنبه هفدهم مهرماه، با خانم مارگاریتا آگیلار سانتوس رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه پلی تکنیک مکزیک دیدار و در خصوص همکاریهای دو جانبه و امضای یادداشت تفاهم همکاری در زمینه های علمی،آموزشی و فرهنگی گفتگو نمود. در این دیدار خانم مارگاریتا آگیلار پس از ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیتهای دانشکده اقتصاد، به 66 سال فعالیت این دانشکده اشاره و اعلام نمود که مجلس سنای مکزیک به پاس موفقیتهای این دانشکده، تقدیر نامه ای را خطاب به این دانشکده صادر نموده است. رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه پلی تکنیک همچنین با ابراز علاقمندی به توسعه همکاری های علمی، آموزشی و فرهنگی با یکی از دانشگاههای کشورمان، اعلام نمود که مراتب را به مدیر کل همکاریهای بین المللی دانشگاه منعکس نموده و پس از اعلام نظر بخشهای ذیصلاح در این زمینه، اقدام خواهد نمود.

 آقای دکتر محمد تقی حسینی نیز با اعلام اینکه دانشگاه پلی تکنیک ازجمله دانشگاههای معتبر و شناخته شده مکزیک است، علاقه مندی برای امضای یادداشت تفاهم همکاری در زمینه های فوق الذکر را ابراز نمود.

همچنین کنفرانسی تحت عنوان" رشد و توسعه اقتصاد در ایران، فرصتها و چالشها" برگزار شد. سفیر جمهوری اسلامی ایران سخنران اصلی این کنفرانس بود. جمع زیادی از اساتید و دانشجویان در این کنفرانس حضور داشتند. در این سخنرانی موضوعات مرتبط با توسعه اقتصادی کشورمان از جمله شامل موقعیت ژئوپلتیک و ژئو اکونومیک ایران، سهم بخش های مختلف انرژی، تنوع بخشی به منابع انرژی و اقدامات در جهت تبدیل محصولات خام به فراورده و افزایش بهره دهی و ارزش افزوده، سهم اشتغال زایی در بخشهای عمده اقتصاد، تفاوت در تولید ناخالص داخلی و ارتقاء شاخص های توسعه انسانی علیرغم محدودیتهای اعمال شده در اثر تحریمهای امریکا، فرصت پنجره جمعیتی موجود و نیز فرصتها و چالشهای موجود در اقتصاد و چشم انداز اقتصادی ایران در سال 2040 تشریح گردید.

  در پایان به سوالات مطروحه توسط اساتید و دانشجویان نیز پاسخ داده شد.

    خاطر نشان می سازد با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مکزیکوسیتی، نمایشگاه روز ایران از معرفی محصولات فرهنگی، اماکن گردشگری ایران، معرفی برخی از صنایع دستی کشورمان، پوشش زنان در کشورمان و ... توسط سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیکوسیتی در سالن ورودی این دانشکده افتتاح و در معرض دید عموم، قرار گرفت.

 

 

 


٠٨:٢٢ - 1397/07/27    /    شماره : ٥٤٠٩٥٦    /    تعداد نمایش : ٥٠خروج
                           

کلیه حقوق این سایت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران