منو اصلی
اخبار > در مراسمی با حضور سازمان های علمی و فرهنگی به سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیک مدال افتخار "رهبری برجسته فرهنگی و اجتماعی" اعطا گردید.


  چاپ        ارسال به دوست

در مراسمی با حضور سازمان های علمی و فرهنگی به سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیک مدال افتخار "رهبری برجسته فرهنگی و اجتماعی" اعطا گردید.

بسمه تعالی

در مراسم سالانه 2018 سازمان های فرهنگی مکزیک از آقای دکتر محمدتقی حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران با اعطای مدال افتخار تحت عنوان "رهبری برجسته فرهنگی و اجتماعی" تجلیل به عمل آمد. این مراسم به ابتکار مجمع جهانی دانشگاهی، شعبه مکزیک Clausterio Mundial Universario و با همکاری سازمان یونسکو، سازمان کشورهای آمریکایی، مجلس سنا و مجلس نمایندگان مکزیک، بنیاد فرهنگی کارلوس اسلیم و سفارت ژاپن برگزار گردید. به انتخاب هیات برگزار کننده مراسم که متشکل از شخصیت های دانشگاهی و فرهنگی مکزیک و سازمان های بین المللی ذیربط می باشد، سفیر جمهوری اسلامی ایران به دلیل فعالیت های فرهنگی و دانشگاهی که در یک سال گذشته در مکزیک داشته است، شایسته دریافت "مدال افتخار رهبری برجسته فرهنگی و اجتماعی" تشخیص داده شد. هیات رئیسه مراسم از جمله خانم سناتور ساگراریو ریورا گالوان و آقای دکتر خوزه آلفیو فیگروئا واسکز، رئیس مجمع جهانی دانشگاهی شعبه مکزیک، مدال افتخار سفیر کشورمان را اعطا کردند.
در این مراسم همچنین از ده تن از روسای دانشگاههای منتخب و تعدادی از شخصیت های علمی و دانشگاهی مکزیک که در سال گذشته خدمات موثری در زمینه های علمی و فرهنگی انجام داده اند، با اعطای مدال افتخار و دکترای افتخاری، تقدیر شد.
مجمع جهانی دانشگاهی، در سال 1977 با هدف برقراری ارتباط میان دانشگاههای جهان و شناسایی و تقدیر از نقش برجسته افراد در زمینه های علمی، فرهنگی و ورزشی تشکیل شد. این مجمع مورد حمایت سازمان های بین المللی و منطقه ای از جمله یونسکو و سازمان کشورهای آمریکایی و همچنین بخش های دولتی و خصوصی کشورها در زمینه علمی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی می باشد و در بیش از 180 کشور جهان نمایندگی دارد. از جمله اهداف مجمع جهانی دانشگاهی که در اساسنامه آن برجسته گردیده است، تجلیل از زنان و مردانی است که در ساختن تاریخ و آموزش بشریت تلاش می کنند. تاکنون برخی از برندگان صلح نوبل و روسای دولت ها از سوی این مجمع مورد تجلیل قرار گرفته اند.

 


٢٢:٤٨ - 1397/08/18    /    شماره : ٥٤٤١٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٠خروج
                           

کلیه حقوق این سایت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران