پیام سفیر

Anuncios
Galería
Enlaces Importantes
انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم

امروز: پنج شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٧ |

جام جهانی روسیه 2018 بزرگترین رویداد ورزشی سال است. کشورهای شرکت کننده در این رویداد بزرگ طی یک فرایند سخت راه خود را به درون جام جهانی گشوده اند و اکنون خود را برای انجام این رقابت ها آماده می کنند.
سفیر کشورمان در مراسم نوروز در جمع ایرانیان مقیم مکزیک گفت: بزرگترین سرمایه ایران نیروی انسانی کارآمد آن است و دولت جمهوری اسلامی ایران حمایت از همه ایرانیان را وظیفه خود می داند.
با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مکزیک جشن های نوروزی در این کشور برگزار گردید. موزه فرهنگ های ملل مکزیک میزبان یکی از با شکوهترین مراسم نوروز بود. در این مراسم که با استقبال گسترده علاقمندان به فرهنگ ایران در مکزیک روبرو شد، سفیر کشورمان طی سخنانی ابعاد مختلف آئین نوروز و پیام های آن برای دنیای معاصر را تشریح کرد. دکتر حسینی گفت نوروز یک سنت کهن ایرانی است که از هزاران سال پیش در آغاز فصل بهارجشن گرفته می شود و همچنان از طراوت و زیبایی برخوردار است.
مراسم روز بین المللی نوروز به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران در مجلس سنای مکزیک برگزار شد. در این مراسم سناتور کوردرو رئیس مجلس سنای مکزیک، سناتور لورا روخاس رئیس کمیسیون روابط خارجی، سناتور تورس رییس کمیسیون آسیا- پاسیفیک و تعداد دیگری از نمایندگان مجلس سنا و بیش از بیست تن از سفرا و دیپلمات های خارجی و نمایندگان‌مراکز فرهنگی و جمع زیادی از علاقمندان به فرهنگ ایران حضور داشتند.
دکتر محمدتقی حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیک با سناتور سالوادور لوپز بریتو رئیس کمیسیون بهداشت و درمان سنای مکزیک دیدار کرد. در این دیدار در مورد امکان همکاری های ایران و مکزیک در زمینه های بهداشت و درمان گفتگو شد
مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در اقامتگاه سفارت جمهوری اسلامی ایران در مکزیکوسیتی برگزار شد.
گفتگو مدیر کل وزارت خارجه با شبکه هیسپان تی وی
آقای محمد کشاورز زاده دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل امریکای وزارت امور خارجه کشورمان با آقای لوئیس آلفونسو آلبا معاون وزیر امور خارجه مکزیک دیدار کرد. در این دیدار راههای افزایش همکاری بین ایران و مکزیک مورد بررسی قرار گرفت. آقای کشاورززاده در این دیدار با اشاره به اهمیت امریکای لاتین در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که مکزیک و ایران به عنوان دو کشور دارای اقتصاد در حال توسعه که تجربیات خوبی در زمینه های توسعه تکنولوژی دارند از زمینه های زیادی برای همکاری برخوردارند و ایران برای گسترش همکاری ها امادگی لازم را دارد.
دولت مکزیک با صدور پیامی که در اختیار سفارت جمهوری اسلامی ایران در مکزیکوسیتی قرار گرفت، حادثه غم انگيز سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوائی آسمان در مسیر تهران به یاسوج که موجب جان باختن تعدادی از هموطنانمان گردید را تسلیت گفت.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
نهمين گزارش سه‌ماهه وزارت امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرای برجام ‏(27 دى 1396 لغايت 26 فروردين 1397)‏
سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام این خبر اظهار داشت: در نهمین گزارش ارسالی به مجلس، با اشاره به انتشار دهمین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر تائید پایبندی کامل جمهوری اسلامی ایران به تعهدات هسته‌ای خود، استمرار فعالیت‌های هسته‌ای کشور در چارچوب راهبرد ۶ و برنامه‌ی درازمدت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قرار گرفته و تصریح شده است که طی سه ماه اخیر، کلیه فعالیت‌های هسته‌ای کشور - به ویژه در حوزه تحقیق و توسعه - طبق برنامه سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داشته و از جمله، به رونمایی از ۸۳ پروژه هسته‌ای کشور در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ اشاره شده است.
بهرام قاسمی از بیانیه اتحادیه آفریقا در مورد تحولات سوریه که در آن ضمن محکومیت کاربرد سلاحهای شیمیایی، بر لزوم بررسی دقیق شواهد از سوی مراجع مستقل و لزوم یافتن راه حل سیاسی برای برون رفت سوریه از بحران تاکید شده، استقبال کرد.
سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان، گفت:هیئت نظارت بر برجام در موقع لازم در ارتباط با هرگونه اقدام آمریکا در ارتباط با این توافق بین‌المللی تدابیر و تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کند و تاکنون در این مورد از سوی این هیات موضعی اعلام نشده است.
رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه از اشتراکات تاریخی و فرهنگی فراوانی برخوردار هستند، توسعه و تعمیق روزافزون روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی دو کشور را به نفع دو ملت و برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان دانست.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فردا برای شرکت در اجلاس عالی رتبه صلح پایدار که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار می شود به نیویورک می رود.
رئیس جمهور، ملت را بزرگترین پشتوانه نیروهای مسلح دانست و با تاکید بر اینکه هر سلاحی که ارتش و سپاه برای دفاع نیاز داشته باشند تولید یا تهیه می کنیم، تصریح کرد: در سایه قدرت مشروع به ندای صلح پاسخ مثبت می دهیم و کشورهای منطقه بدانند اقتدار عاریه ای برای هیچ کشوری عزت نمی آفریند.
سخنرانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس وزیران امور خارجه عضو اکو - ۲۸ فروردین ۹۷ / تاجیکستان
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر