منو اصلی
انجام امور عابرین غیر مجاز ار مرزهای ایران
امور مربوط به عابرين غير مجاز از كشور 
 
         افرادي كه در هنگام خروج از كشور از مرزهاي غير قانوني از كشور خارج شده اند ، عابرين غير مجاز از كشور محسوب شده و بهنگام درخواست گذرنامه در خارج از كشور علاوه بر هزينه صدور گذرنامه مبلغ عوارض خروج از كشور را نيز پرداخت مي نمايند . 
 
طبق مقررات جديد قوه قضاييه و هماهنگي با وزارت امورخارجه جهت افرادي كه خروج غير مجاز از كشور دارند تسهيلاتي در نظر گرفته شده ، بر اساس مقررات جاري اينگونه افراد مي توانند با ارايه مدارك زير به سفارت  جمهوري اسلامي ايران درمکزیکو سیتی خواهان رسيدگي موضوع از مراجع ذيصلاح در كشور باشند 
 
مدارک مورد نياز:
1) تكميل فرم تقاضا نامه (فرم شماره 107)
2) تكميل پرسشنامه عابرين غير مجاز ( از طریق سامانه تاک انجام گیرد 
3) در صورت درخواست گذرنامه به قسمت " صدور اولین گذرنامه " مراجعه و مدارک لازمه را تهیه و ارسال نمائید 
4) ارايه اصل فيش بانكي به مبلغ 35 یورو به حساب سفارت جمهوري اسلامي ايران درمکزیکو سیتی
5) پاكت برگشت با ذكر آدرس و الصاق تمبر كافي جهت پست سفارشي، همراه مدارك فوق الزامي است و جهت تسریع در اقدام حتمآ نوع درخواست خود را روی پاکت ارسالی قید نمائید. 
 
     بديهي است پس از بررسی و رسیدگی موضوع غیرمجاز متقاضی طی شماره و تاریخ در قسمت ملاحظات گذرنامه متقاضي درج خواهد شد و در هنگام سفر به کشور نیازی به بررسی مجدد اقدام غیر مجاز خود نخواهد بود. 
 
     لطفآ قبل از ارسال مدارک خود آنرا بررسی نمایید زیرا در صورت هر گونه نواقص و یا عدم پاسخ به سوالات مندرج در فرمها , بدون هیچ اقدامی به صاحب آن عودت خواهد شد و جهت تسریع در اقدام حتمآ نوع درخواست خود را روی پاکت ارسالی قید نمائید.

                           

کلیه حقوق این سایت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران