منو اصلی
برگ عبور

درخواست برگ عبور

به منظور ایجاد امکان بازگشت به ايران، برای آندسته از هموطنان فاقد گذرنامه، که قصد مراجعت به ايران را دارند و بوسیله ارائه مدرک شناسائی معتبر و عکسدار ايرانی قادر به تایید تابعیت و هویت خود می باشند، ، در صورت درخواست کتبی متقاضی، برگ عبور صادر مي گردد.

- مدت اعتبار برگ عبور از تاريخ صدور 20 روز ميباشد

* این مدت قابل تمدید نمی باشد.

- افرادی که مدارک شناسائی معتبر و عکسدار ايرانی خود را همراه ندارند، لازم است با بستگان خود در ايران تماس حاصل نمايند تا آنها مدارك شناسائی لازم (بند 2 مدارک لازم درهمین صفحه) را در تهران به آدرس ، میدان امام خمینی ره ، ابتدای خیابان امام خمینی ره ، روبروی بانک ملت، ساختمان شماره 3 وزارت امور خارجه ، اداره گذرنامه و روادید ارائه نمايند تا تصویر تایید شده آن از طریق آن اداره و ظرف یکی دو روز کاری به این سرکنسولگری واصل گردد. در برخی از مراکز استانها نیز می توان با مراجعه به نمایندگیهای وزارت امور خارجه در آن استان نسبت به ارسال تصویر تایید شده مدارک هویتی به سرکنسولگری اقدام نمود. 

 مــــدارك لازم  :

1- تکمیل درخواستنامه برگ عبور 

* متقاضی برای درخواست و دريافت برگ عبور می بایست شخصا در سفارت جمهوری اسلامی ایران - مکزیکو سیتی حاضر شود.

2- اصل مدرک شناسائی عکسدار معتبر ايرانی درخواست کننده و همراهان وی در سفر به ایران(همسر، فرزند یا فرزندان)  شامل یکی از مدارک زیر:

شناسنامه، گواهينامه رانندگی، كارت پايان خدمت و يا مدرك معتبر ديگر

3- دو فطعه عکس جديد 4×3 رنگی تمام رخ (از روبرو)، غيرفوری، غيربرقی، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيد متقاضی و همراهان بالای دو سال (در صورت وجود همراه) که مشخصات صاحبش در پشت آن نوشته شده و عکس خانمهای بالای 9 سال با حجاب اسلامی باشد. (عکس ها بایستی در طول دوماه اخیر گرفته شده باشد و از ارائه عکس های قدیمی و سیاه و سفید اکیدا خودداری نمائید)

4- اصل بليط تائيد (OK) شده به مقصد ايران و تصویر آن.

5- نوشتن گزارش دست نویس که در آن چگونگی خروج از کشور و همچنین تاریخ و مرز آخرین خروج از ایران که در آن  درخواست از سفارت جمهوری اسلامی ایران - مکزیکو سیتی جهت صدور برگ عبور نیز قید شده باشد.

 

درصورتی که پس از مطالعه کامل مطالب مرتبط با درخواست خود در این سایت ، نیاز به برقراری تماس با بخش گذرنامه داشتید می توانید از ساعت 09:00 تا 14:00 با تلفن 91722690  -55 تماس حاصل فرمایید

 

 

   دانلود : Barge-Aeboor.pdf           حجم فایل 3408 KB

                           

کلیه حقوق این سایت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران