منو اصلی
مقاله ها


ترجمه مقاله دکتر محمدتقی حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران که در روزنامه پرتیراژ الاکونومیستا مکزیک در تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷ (۲۱ نوامبر ۲۰۱۸) تحت عنوان "ایالات متحده قوانین بین المللی را تا کجا نادیده خواهد گرفت؟" منتشر شد:
مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در گفتگویی با شبکه بی بی سی در 9 نوامبر 2018 گفت که "ایران اگر می خواهد مردمش را سیر کند باید به حرف آمریکا گوش کند". او همچنین گفت که "به نفع ایران است که به حرف واشنگتن گوش دهد در غیر این صورت مردمش تاوان آن را خواهند پرداخت". دولت آقای ترامپ نیز پس از خروج از برجام در 5 نوامبر 2018 اعلام کرد که سخت ترین تحریم ها را علیه ایران برقرار کرده است.
 ٠٦:٤٥ - 1397/09/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنرانی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران دکتر حسینی در مراسم بزرگداشت سعدی
مراسم بزرگداشت روز سعدی با عنوان "سعدی شاعر صلح و بردباری"، در مکزیکوسیتی برگزار گردید.
مراسم بزرگداشت روز سعدی با عنوان "سعدی شاعر صلح و بردباری"، در مکزیکوسیتی برگزار گردید. در این مراسم که با حضور دوستداران زبان و فرهنگ فارسی، سفرای کشورهای همسایه، روسای دانشگاهها و اعضای مراکز مطالعات آسیا و خاورمیانه، فارسی آموزان و علاقمندان به مسائل ایران برگزار گردید، آثار سعدی و پیام آن برای جهان امروز مورد بررسی قرار گرفت.
 ٠٥:٣٣ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
Statement made by Ambassador Mohammad Taghi HOSSEINI at the Nowruz Celebration hosted by the Senate of Mexico on 23th March 24, 2017
Ladies and Gentlemen Good morning First of all, I would like to express my gratitude and appreciation to the commission of foreign relations of the Senate and in particular I am obliged to praise the sincere efforts of Senator Gabriela Cuevas Barron for providing this opportunity for all of us to celebrate Nowruz in the Senate.
 ٠٢:٣١ - 1396/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
متن سخنرانی دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس امنیتی مونیخ - اول اسفند ۱۳۹۵
متن سخنرانی دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس امنیتی مونیخ - اول اسفند ۱۳۹۵
 ٢٠:٣٦ - 1395/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنرانی سفیر جمهوري اسلامي ايران در مکزیک : سخنرانی در روز ملی ایران - 9 فوریه 2017
عالیجنابان، میهمانان گرامی، خانمها و آقایان، دوستان عزیز، در این عصر زیبا در شهر مکزیکو ، ما اینجا دورهم جمع شده ایم تا روز ملی جمهوری اسلامی ایران را جشن بگیریم. این جشن به افتخار پیروزی تاریخی انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 است که به يک دوران طولانی دیکتاتوری در کشور خاتمه داد و به نقطه عطفی در تاریخ معاصر ما تبدیل گردید و فرصت را براي مردم فراهم کرد تا خودشان سرنوشتشان را آزادانه رقم بزنند.
 ٠٠:٣٤ - 1395/11/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله دکتر ظریف با عنوان " مقابله با زمینه های گسترش افراطی گری و تروریسم "
چگونه با زمینه های گسترش افراط گری و تروریسم مقابله کنیم؟
وزیر امور خارجه کشورمان در مقاله ای با عنوان "چگونه با زمینه های گسترش افراط گری و تروریسم مقابله کنیم؟" به بررسی زمینه ها و ریشه های پیدایش و گسترش جریان های افراطی و تروریستی و راهکارهای مقابله با آن با هدف ریشه کنی جامع این پدیده شوم پرداخته است.
 ١٨:٥٨ - 1395/11/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
                           

کلیه حقوق این سایت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران