منو اصلی
شرایط خرید زمین در مکزیک

قوانین خرید ملک در مکزیک

جهت اطلاع هموطنان مقیم  علاقمند به خرید ملک در مکزیک، نامه وزارت روابط خارجی در مورد شرایط خرید ملک ذیلا ارائه می گردد:

ASJ-25768نامه شماره:

ضمن اظهار تعارفات معمول در رابطه با شرایط خرید ملک توسط افراد خارجی ، شرایط خرید ملک   در ایالات متحده مکزیک را  با توجه به مکان ملک را به استحضارسفارت جمهوری اسلامی ایران  می رساند.

پیرو یادداشت رسمی شماره ASJ29489)) به تاریخ 24 آگوست 2015 که در تاریخ 10 سپتامبر همان سال تحویل سفارت محترم شد، به استحضار رساندیم که طبق بخش یک بند 27 قوانین سیاسی ایالات متحده مکزیک، اتباع خارجی می توانند در مکانهای خارج از منطقه ی ممنوعه (100 کیلومتری مرزهای زمینی و 50 کیلومتری مرزهای دریایی) با کسب اجازه ی پیشین از وزارت روابط خارجی، ملک خریداری نمایند.  اما پیش از خرید ملک می بایست از اداره کل امور حقوقی وزارت روابط خارجی مستقر در اداره های مرکزی و یا در نمایندگی های آنها در داخل کشور با ارائه کردن فرم مربوطه پر شده از صفحه وبسایت وزارتخانه و ارائه مدارکی که آنجا ذکر شده است، کسب اجازه نمایند. این اجازه می بایست در دفترخانه ای که سند ملک را انتقال خواهد داد ارائه و ثبت گرددیده و به اطلاع مقامات فدرال برسد.

http://sre.gob.mx/convenio   -de-renuncia-para-la-adquisición-de-bienes-inmuebles-fura–de-zona-restringida

در صورتیکه ملک در محدوده ی ممنوعه قرار داشته باشد تبعه خارجی فقط می تواند حقوق استفاده از ملک را طی سندی به نام تراست آنگلوساخون ، برای مدت 50 سال که قابلیت تمدید 50 ساله ی دیگر را نیز داراست، کسب نماید. که در این صورت کسیکه حق استفاده از ملک را به خریدار خارجی واگذار می کند (فروشنده) مراحل اداری کسب اجازه را نزد وزارت روابط خارجی طی خواهد کرد. اجازه اخذ شده فقط 180 روز اعتبار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 http://sre.gob.mx/tramites-y-servicios/constitucion-de-fideicomisos

 

قابل ذکر است که یک تبعه خارجی تحت هیچ شرایطی نمی تواند مالک مراتع و زمینهای عمومی در خاک مکزیک باشد و در صورت خرید نیز، خسارات مالی مستقیما متوجه شخص خریدار خواهد بود.

قراردادهای خرید املاکی که شرایط پیشتر توضیح داده شده را رعایت نکرده باشند، لغو می گردند. اطلاعات فوق بااین هدف به استحضار سفارت رسید تا هموطنان خود را مطلع سازند تا کلیه مراحل خرید را به درستی طی نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفنهای 36865234 و یا 36865100 داخلی 6416 تماس بگیرند. همچنین از طریق ایمیل: dgajuridico@sre.gob.mx

اداره کل امور حقوقی وزارت روابط خارجی احترامات فائقه خود را به سفارت جمهوری اسلامی ایران در مکزیک تقدیم می دارد.

                           

کلیه حقوق این سایت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران