منو اصلی
اخبار فرهنگی


حضور ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب دانشگاه پلی تکنیک مکزیک
نمایشگاه بین المللی کتاب دانشگاه پلی تکنیک مکزیک برگزار شد. سفارت جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه حضور دارد.
 ٢١:٥١ - 1397/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
جشنواره پژواک فرهنگهای 2018 مکزیک با سخنرانی سفیر ایران در مکزیک به کار خود پایان داد ایران مهمان ویژه این جشنواره بود
جشنواره پژواک فرهنگها از تاریخ 12 مردادماه لغایت 4 شهریور ماه در مکزیکوسیتی برگزار شد. جمهوری اسلامی ایران به عنوان میهمان ویژه در این جشنواره حضور داشت. به منظور معرفی جاذبه های طبیعی و آداب و سنن و فرهنگ کشورمان برنامه های مختلف فرهنگی، هنری و مذهبی برگزار گردید که مورد استقبال جامعه هنری و علاقمندان به فرهنگ ایران قرار گرفت
 ٠٤:٢٥ - 1397/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
همزمان باعید غدیر اجرای قطعات موسیقی سنتی ایرانی در مرکز ملی هنرهای مکزیک
در چارچوب برگزاری جشنواره پژواک فرهنگ های مکزیک گزوه موسیقی نوای مهر در تاریخ ۳۰ آگوست ساعت ۱۹ در مرکز ملی هنرهای مکزیک ، قطعاتی از موسیقی سنتی ایرانی را اجرا خواهد کرد. لازم به یاد آوری است که جمهوری اسلامی ایران مهمان ویژه چشنواره فرهنگ های سال 2018 مکزیکوسیتی می باشد. در اجرای این برنامه دولت مکزیک، وزارت خارجه، وزارت فرهنگ این کشور با سفارت جمهوری اسلامی ایران همکاری دارند.
 ٠١:٤٨ - 1397/05/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
همزمان با عید قربان اجرای قطعات موسیقی سنتی ایرانی در سالن مانوئل پونسه پالاسیو د بیاس آرتس
در چارچوب برگزاری جشنواره پژواک فرهنگ های مکزیکوسیتی گروه موسیقی نوای مهر در تاریخ ۲۲ آگوست در سالن مانوئل پونسه پالاسیو د بیاس آرتس به اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی ایرانی خواهد پرداخت. لازم به یاد آوری است که جمهوری اسلامی ایران مهمان ویژه چشنواره پژواک فرهنگ های سال 2018 می باشد.
 ٠١:٤١ - 1397/05/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
قدردانی از برندگان مسابقه بزرگ ولایت و امامت (عید قربان تا غدیر)
در مراسمی با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران از برندگان مسابقه بزرگ ولایت و امامت (عید قربان تا غدیر) قدردانی شد.
 ٢٠:٠٦ - 1396/10/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم یلدا و سال نو مسیحی در رزیدانس سفیر جمهوری اسلامی ایران
به مناسبت معرفی مراسم یلدای ایرانی و همچنین گرامیداشت سال نو مسیحی تعدادی از شخصیت های سیاسی و فرهنگی و اساتید دانشگاه در محل رزیدانس این نمایندگی، به صرف ناهار، مهمان سفیر جمهوری اسلامی ایران بودند. آقای کائوتموک کاردناس فرماندار سابق مکزیکوسیتی و فرزند رئیس جمهور سابق این کشور، خانم برتا سوچیتل گالوز شهردار منطقه میگل ایدالگو، خانم دکتر سیلویا خیورگولی رئیس دانشگاه کولخیو مخیکو از جمله مهمانان این مراسم بودند.
 ١٩:٤٨ - 1396/10/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
دلنوشته سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیکوسیتی به مناسبت قهرمانی تیم ملی پاراوزنه جمهوری اسلامی ایران در رقابت های ۲۰۱۷ مکزیکوسیتی
دیشب برای ورزش ایران شب به یاد ماندنی بود. محل مسابقات جهانی پاراوزنه برداری مکزیکوسیتی شاهد قدرت نمایی بی نظیر و خیره کننده تیم ایران بود. در سنگین ترین رقابت های وزنه برداری نوبت به سیامند رحمان قهرمان جهان و منصور پور میرزایی نائب قهرمان جهان رسید تا سنگین ترین وزنه ها را بلند کنند و چشم جهانی را بر قدرت نمایی فرزندان ایران زمین خیره کنند.
 ١٨:٥٩ - 1396/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری سمینار آموزشی آشنایی با هنرهای تزئینی اقوام ایرانی در مکزیکوسیتی
در چارچوب جشنواره پژواک فرهنگها و در راستای اشاعه فرهنگ و سنت اقدام ایرانی سمینار آموزشی هنرهای تزئینی و سنتی منطقه سیستان و بلوچستان در مکزیک برگزار شد
 ٠٢:٣٣ - 1396/08/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
فیلم ایرانی وقت ناهار برنده جایزه برگزیده ششمین جشنواره بین المللی فیلم پاچوکا مکزیک شد
ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم پاچوکا در ایالت ایدالگوی مکزیک با انتخاب برگزیدگان به کار خود پایان داد. در بخش نگاهی به دنیا فیلم ایرانی وقت ناهار، به کارگردانی علیرضا قاسمی برنده جایزه ویژه این جشنواره بین المللی شد.
 ٠٤:٠٢ - 1396/04/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
۱۰ فیلم کوتاه ایرانی به ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پاچوکای مکزیک راه‌یافتند.
این جشنواره با هدف به نمایش گذاشتن توانایی‌ها و استعدادهای فیلم‌سازان جوان سراسر جهان از سال ۲۰۱۱ فعالیت خود را در شهر هیدالگو مکزیک آغاز کرده است.
 ٠٢:٤٦ - 1396/04/08 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 صفحه بعدی >>

                           

کلیه حقوق این سایت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران