تعویض شناسنامه
 تعویض شناسنامه های نمونه قدیم یا دوبرگی نمونه جدید 
 
( جلد قرمز و یا سبز فاقد محل الصاق عکس)
 
     هموطنان عزیز ساکن در حوزه این سرکنسولگری ، می توانند با توجه به نوع شناسنامه قابل تعویض خود ( شناسنامه نمونه قدیم و یا شناسنامه دو برگی نمونه جدید جلد قرمز و یا سبز فاقد محل الصاق عکس ) با مراجعه به سفارت و ارائه مدارک زیر تقاضای تعویض شناسنامه خود را بنمایند.
مدارک مورد نياز:
1) تکمیل فرم مشخصات فردی (فرم شماره 100)
2) تکمیل برگ درخواست تعویض شناسنامه (فرم شماره 209) 
3) تکمیل پرسشنامه متقاضیان دریافت خدمات سجلی از اسناد سجلی راکد (فرم شماره 212) فقط توسط دارندگان شناسنامه نمونه قدیم ارائه گردد. 
4) اصل شناسنامه 
5) چهار قطعه عکس جديد و مشابه متقاضی در اندازه 4×6 یا 4×3 ، تمام رخ ، زمینه روشن ، بدون کلاه و عينک و غیر براق (کاغذ مات) که مشخصات صاحب عکس در پشت آن نوشته شده باشد. عکس بانوان با رعایت حجاب اسلامی باشد.
6) مدرک معتبر عکس دار ایرانی متقاضی از قبیل گذرنامه ، مدارک مقاطع تحصیلی ...
7) ارائه اصل و یا تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضای خانواده ( والدین ، خواهران و برادران ، همسر و فرزندان )
8) ارايه اصل فيش بانكي به مبلغ 20 یورو به حساب سفارت جمهوري اسلامي ايران درمکزیکو سیتی
تذکرات مهم
1) حضور متقاضی تعویض شناسنامه در سفارت  الزامی است .
2) سن متقاضی تعویض شناسنامه های نمونه جدید ( جلد قرمز و یا سبز فاقد محل الصاق عکس ) به 15 سال تمام رسیده باشد.
3) چنانچه سن متقاضی تعویض شناسنامه بین 15 تا 18 سال تمام باشد ، درخواست تعویض شناسنامه از جانب ولی قهری (پدر یا جد پدری) و یا افرادی که قانونا مجاز به این کار باشند انجام می پذیرد. (در این حالت ، ارائه اصل مدرک معتبر هویت ایرانی شخص لازم است)
4) در صورت عدم امکان ارائه مدرک معتبر عکس دار ایرانی متقاضی ، ارائه مدارک معتبر عکس دار محلی (آلمانی) متقاضی که مشخصات آن با شناسنامه ایرانی مطابقت داشته باشد بلامانع است. 
5) در صورت تعجیل برای دریافت شناسنامه توصیه می شود با مراجعه به سفارت و تنظیم وکالتنامه برای یکی از بستگان و یا دوستان خود در ایران و تصدیق 4 قطعه عکس متقاضی توسط سفارت و ارسال آن به همراه مدارک لازم برای وکیل ، نسبت به ارائه تقاضا در ایران اقدام شود.( برای اطلاع از چگونگی تنظیم وکالت نامه اینجا را کلیک کنید). 
توجه : مدارک تعویض شناسنامه به منظور صدور شناسنامه جدید به سازمان ثبت احوال کشور ( حوزه محل صدور شناسنامه ) ارسال گردیده و به طور متوسط بین 2 تا 4 ماه به طول خواهد انجامید.
   دانلود : 212_94759.pdf           حجم فایل 56 KB
   دانلود : فرم_209.pdf           حجم فایل 4306 KB
   دانلود : فرم_100.pdf           حجم فایل 3045 KB

                           

کلیه حقوق این سایت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران