منو اصلی
اخبار > مراسم نوروز با حضور گسترده ایرانیان مقیم مکزیک و علاقمندان به فرهنگ ایران در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم نوروز با حضور گسترده ایرانیان مقیم مکزیک و علاقمندان به فرهنگ ایران در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید

بسمه تعالی
سفیر کشورمان در مراسم نوروز در جمع ایرانیان مقیم مکزیک گفت: بزرگترین سرمایه ایران نیروی انسانی کارآمد آن است و دولت جمهوری اسلامی ایران حمایت از همه ایرانیان را وظیفه خود می داند.
مراسم نوروز با حضور گسترده ایرانیان مقیم مکزیک و علاقمندان به فرهنگ ایران در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید. سفیر کشورمان در مکزیک طی سخنانی در این مراسم با اشاره به زیبایی های نوروز به نقش این سنت باستانی در ایجاد همدلی و تحکیم دوستی ها اشاره کرد و گفت نوروز علاوه بر تغییر در طبیعت، موقعیتی برای تغییر در درون انسان ها و تجدید نظر در اندیشه ها و تفکرات نیز هست. وی گفت اکنون نوروز از محدوده سرزمین ایران و کشورهای همجوار فراتر رفته و جهانی شده است. این سنت ایرانی بهترین زمینه برای ارج گذاری به تنوع فرهنگ ها و گسترش فرهنگ صلح و مدارا است. ایرانیان در طول تاریخ ترویج دهنده فرهنگ صلح و مدارا  بوده اند و با قدرت فرهنگ بر همه سختی ها غلبه کرده اند. سفیر کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات در روابط ایران و مکزیک در سال گذشته پرداخت و با ارائه گزارشی از توسعه روابط دو کشور در سال گذشته افزود که روابط دو کشور در مسیر درستی در حرکت است و پیشرفت های خوبی داشته است. هرچند که هنوز زمینه های زیادی برای همکاری بین دو کشور وجود دارد که بایستی همه آنها را اجرایی کرد. وی در این رابطه به موفقیت جامعه ایرانی مقیم مکزیک از جمله در به عهده گرفتن برخی از پروژه های عظیم در این کشور اشاره کرد و گفت این موضوع نشان می دهد که دانش و کاردانی ایرانیان برای رقابت در صحنه بین المللی آمادگی لازم را دارد.
وی جامعه ایرانی مقیم مکزیک را جامعه ای با افتخار توصیف کرد که نقش موثری در معرفی فرهنگ ایران در مکزیک دارند و گفت بزرگترین سرمایه کشور ما نیروی انسانی توانمند است و ایرانیان مقیم خارج از کشور در ارتقای کشور خود و معرفی آن به جهانیان نقش مهمی دارند.  حسینی گفت دولت جمهوری اسلامی ایران خود را خدمتگزار همه ایرانیان می داند و حمایت از اتباع  ایران  در هر کجا که باشند را وظیفه خود می داند. 
در سال جاری علاوه بر مراسم ایرانیان در مکزیک چندین برنامه دیگر برای معرفی آئین های نوروز در مراکز فرهنگی و سیاسی مکزیک برگزار گردید که از جمله آنها مراسم روز بین المللی نوروز در مجلس سنای مکزیک نیز مراسم نوروز در موزه فرهنگ ملل مکزیک بود که با استقبال گسترده روبرو گردید.


١٩:٤٠ - 1397/01/07    /    شماره : ٥٠٦٥١٨    /    تعداد نمایش : ٤٢خروج
                           

کلیه حقوق این سایت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران